Jméno je můj osud

Sdílet

Každá hláska, má svůj zvuk. Jméno je spojením několika tónu, které tvoří specifickou melodii. Tu rozezpívá duše při našem narození v propojení se zemí prostřednictvím daného jména. Melodie jména a příjmení našeho rodu se nese nejen touto realitou po povrchu planety, ale zní celým vesmírem. V ní se nese poselství našeho osudu. Proto může být několik lidí stejného jména a příjemní a přesto je jejich melodie jiná. Je to spojení nebe se zemí – „země a nebe je ve mně“.

V naší historii bylo zvykem, že muž je nositelem jména a žena, když se vdá, se muži zcela oddá. Se změnou příjmení také často dochází ke změně osobnosti ženy. Změna většinou přichází pozvolna. Někdy si je této změny je žena vědoma, ale ve většině případů tomu tak nebývá. Proto většina vztahu po svatbě prochází pocitem, že jsou na začátku. A to i v případě, že měli mnohaletý vztah již před svatbou.

Stejné je to s naším jménem. Tady je to ještě výraznější, protože jméno se do nás vpisuje přes dospělé již od narození. Než se narodíme, vybírají rodiče pečlivě naše jméno. Někdy vybírají dlouho a stále nejsou rozhodnutí, jindy jméno změní na poslední chvíli. Mám kamarádku, které rodiče vybrali jméno po její matce, ale chybou na matrice dostala zcela jiné. Přitom s tímto jménem zcela souzní a má ho velmi ráda.

Někdy se stává, že v určitém věku přestáváme být ztotožněni se svým jménem a cítíme se s ním nesví. Čím jsem byla starší, tím víc jsem přestávala vnímat se svým jménem, které jsem dostala po matce, spojení. Postupně mi víc vyhovovalo, když mě druzí mým jménem vůbec neoslovovali. K okamžiku, kdy jsem se rozvedla, jsem cítila nutnost opustit příjmení svého, nyní již bývalého manžela. Vnímala jsem, že esenci daného příjmení jsem již přijala a pochopila její podstatu pro svůj život.

Moc jsem o podstatě jmen a vlivu na náš život tehdy nepřemýšlela. Jen jsem cítila, že to chci jinak. Setkala jsem se s několika přáteli a oni mě postupně naváděli na novou cestu – cestu změny mého jména a příjmení. Slyšela jsem, že existuje nějaká knížka. A lidé, kteří se tím zabývají. Náhoda tomu chtěla a na jedné akci jsem mluvila o svém přání s paní, která se této metodě věnuje. Paní byla pro mě jako chodící encyklopedie. Vyprávěla mi, jaké v praxi zažila zázraky, když se změnilo jméno nebo příjmení. A někdy prý stačilo jen změnit pana Nováka na Nováčka. Žasla jsem nad příběhem narozeného dítěte, které mělo po narození vážný zdravotní problém, a změnou jména se daná zátěž ztratila.

Doporučila mi ještě jednoho odborníka a společně jsme začali tvořit změnu. Zajímavé bylo, že sice pracoval každý jinak a jinou metodou, ale na konci se shodli oba. Sdělili mi, že jsem na tuto změnu už delší dobu připravená a že mi vesmír může dát novou realitu až po této změně. Jejich sdělení mě překvapilo. V té době měla pocit, že je můj život bez života a neviděla jsem žádnou budoucnost. Jako bych byla ve stojaté vodě. Nic mě nebavilo a netušila jsem, co mám v životě chtít. Protože jsem povahou spíš živel a stále v pohybu, daný stav mi velmi nevyhovoval. Ale nedokázala jsem se z něj dostat.

Proto mě tato informace zaujala. Viděla jako možnost pohybu vpřed. Protože vím, že nikdo jiný mi s tím neporadí, začala jsem při procházkách přírodou nahlas mluvit sama se sebou a hledala všechny možné kombinace jmen. V okamžiku, kdy jméno se mnou zarezonovalo, věděla jsem, že jsem doma.

V příjmení jsem věděla, že nechci zpět své dívčí příjmení, ale že je nutné zachovat spojení s předky. Měla jsem několik návrhů, které jsem cítila jako cestu k dořešení rodu. Tehdy jsem začala všechny možnosti konzultovat s oběma odborníky a bylo to pro mě velmi inspirativní. Neznají můj rod, ani tajemství rodiny. Přesto ze spojení písmen mi začali vyprávět, kam by se má cesta ubírala dál a jaké předpoklady se ve mně následně otevřou nebo zavřou. Stále mě vybízeli, ať se změnou nečekám, protože vesmír na tuto chvíli čeká již dlouho.

Po několika měsících se podařilo a mé nové jméno a příjmení jsem nesla slavnostně na matriku ke změně. Přes varování přátel, že mi to matrika zamítne, byla paní matrikářka velmi vstřícná a po mém vyprávění mi sdělila, že o podobné změně také uvažuje. Bylo září a na matrice mi sdělili, že změna z důvodu dvou požadavků – jména i příjmení –  bude nejdřív za dva měsíce. To mi vyhovovalo, protože jsem chtěla být v nové energii jmen od nového roku.

Jaké bylo moje překvapení, když mi po 14 dnech volal operátor a oslovil mě novým jménem a příjmením. Následně jsem se dozvěděla, že jsem již tak zanesená v celém systému. Nikdo už mě pod starým jménem a příjmením neznal. K velkému nadšení právě oněch dvou mých rádců na změnu jména. Říkali, ať se připravím. A vážně bylo na co. Sice se vše rozjíždělo postupně, ale musím říct, že v tom „fičáku“ jedu stále. Život se mi změnil od základu a jsem někdo zcela jiný, než jsem byla v energii starých jmen.

Nejsem zastáncem tvořit si jména na zkoušku a stále se sebou experimentovat. Hlavně nyní, když ví, co to se životem člověka udělá. Ale nyní se stále častěji setkávám s podobnými tématy u mých klientů. Pokud cítíte potřebu opustit své jméno, nebo příjmení po manželovi, se kterým již nejste, je důležité nejprve ukončit dané téma, které vaše současné jméno nebo příjmení nese. Pak vám přijde nová možnost a s tím i nová životní realita. A tu vám moc přeji.

S láskou
Sofie Kučerová

Nejčtenější články